пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

 Новорічна казка в школі

Новорічна казка завітала 29-30 грудня у нашу Іванчицьку  школу!
Представили нашій увазі цю новорічну казку учні 1-9 класів за керівництвом Казанчук Валентини Віталіївни. Активну участь брали учні  школи, випускники школи, а також гості, які прийшли на це чудове свято.

На цьому святі було багато хороших конкурсів:
  • - Новорічне привітання
  • - Найкращий новорічний костюм
  • - Міс "Кришталевий черевичок"
  • - Хто швидше роздушить шарик
  • - Найкраща сценка
 У конкурсах приймали участь усі бажаючі, за виграш отримували призи. Після закінчення виступу відбулася новорічна дискотека!

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Святий Миколай завітав до школи


Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Напередодні цього дня діти пишуть листи до Святого Миколая, а у день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Вже склалася така традиція, що кожного року учні початкових класів готуються і святкують разом свято Святого Миколая. І цей рік був не винятком. Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію святкування передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям. Сподіваємося, що 19 грудня на дітей теж чекатимуть омріяні подарунки і всі бажання дорослих та дітей обов’язково здійсняться.

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

Тиждень англійської мови в школі


У школі з 12 по 16 грудня  проходив всеукраїнський "Тиждень англійської мови". Були проведені заходи присвячені офіційному закриттю Року англійської мови в Україні та спрямовані на популяризацію вивчення англійської мови.
 14 грудня оголошено Днем англійської мови у школі, були проведені відкриті уроки, організовані дискусійні клуби, відбулося свято присвячене пам'яті видатного поета та драматурга Вільяма Шекспіра «Shakespeare Festival».
Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!


четвер, 15 грудня 2016 р.

Хрестоматія сучасної дитячої літератури 1-2, 3-4 класи



У відкритому он-лайн доступі з"явилася Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для початкової школи, яку Міністерство освіти України випускає у світ спільно з "Видавництвом Старого Лева".
На сайті Міністерства освіти можна вже скачати двотомник "Хрестоматія сучасної дитячої літератури для початкової школи"

вівторок, 13 грудня 2016 р.

День Андрія



Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки , діди , прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді - день Андрія. «Ой Андрій , Андрію дай нам надію!» - лунало 13 грудня з вуст учнів нашої школи.
Організатором вечорниць була Казанчук В.В., а учасниками - учні 6-9 класів.
Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами , повідомили гостям про історію свята , збереження народних традицій , звичаїв та обрядів.
Приймала вечорниці дбайлива господиня Дякова Анастасія та господар Клімович Максим. Як і годиться , першими до оселі завітали дівчата із піснями. Запашною і смачною була на святі калита - символ Сонця , щастя , достатку , добробуту та надії.
  Не забули дівчата й про ворожіння , які розказувала господиня: на тарілках, на рушнику, на речах, на чоботах та інші.
З веселим настроєм на вечорниці завітали й парубки , які принесли не абияку радість дівчатам. Жарти і сміх переповнювали зал. На закінчення хлопці та дівчата пригощали усіх присутніх калитою, варениками та пампушками.



понеділок, 21 листопада 2016 р.

21  листопада в Україні відзначається  День  Гідності та Свободи. 
Цей день  було встановлено  «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»  згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи у нашій школі пройшли заходи, присвячені патріотизму й мужності громадян:  загальношкільна лінійка, книжкова виставка, виховні години, тощо.

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Тиждень початкової школи



З 14 по 18 листопада 2016 року в  школі  проходив Тиждень початкової школи.
Тиждень початкової школи проходив згідно затвердженого плану. Всі вчителі творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення відкритих уроків та заходів. Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини. 



четвер, 17 листопада 2016 р.

Благодійна акція "Не будь байдужим"

Учні та педагоги нашої школи вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася сьогодні в Україні, через те не стоять осторонь подій, а активно підключаються до проведення благодійних акцій. «Не будь байдужим" - саме під таким гаслом сьогодні в школі відбувся благодійний ярмарок домашньої випічки, з метою організації допомоги дітям Луганщини до Дня Святого Миколая. Ми сподіваємося, що наш невеликий внесок допоможе комусь у житті. Але найбільша наша мрія - жити у мирній та єдиній країні – квітучій Україні.

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод


Враховуючи важливу роль правозахисних громадських організацій та рухів у справі захисту прав людини, розвитку демократичної правової держави та з метою відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод,  популяризації її громадсько-політичної та правозахисної діяльності в школі 9 листопада 2016 року були проведені заходи інформаційного, просвітницького та виховного характеру: бесіду у 5-6 класах «Захист прав людини – основа мети Гельсінської спілки», виховну годину у 7 класі «Українська Гельсінська Група - приклад боротьби за права людини для сучасників», годину спілкування у 8 класі «Держава – гарант свободи і суверенності особи та народу» та літературно-історичні читання у 9 класі «Українська Гельсінська спілка з прав людини: мир і безпека».
 

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Міжнародний конкурс з інформатики Бобер-2016

6-7 листопада 2016 року учні 3-9 класів, під керівництвом вчителя інформатики, взяли участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп"ютерної вправності "Бобер-2016". Найактивнішими учасниками конкурсу були учні 4 класу




вівторок, 1 листопада 2016 р.

Конкурс Учитель Року

Цього року випробування конкурсу "Учитель року" набули змін. Перше - немає оцінювання Інтернет-ресурсу вчителя, він може бути представлений конкурсантом як засіб демонстрації результатів своєї педагогічної діяльності (досвіду). Чому у цьому році "Інтернет-ресурс" не є конкурсним випробуванням? Причина проста: 1. він виконав своє завдання - конкурсанти не збирають товстенні папки з паперів. І дуже сподіваємось, що всі до цього звикли. 2. Немає сенсу заповнювати Інтернет-простір великою кількістю персональних сайтів, блогів. Вчитель працює у навчальному закладі, який має можливості для забезпечення функціонування сайту. Ось тут і має бути представлена діяльність вчителя, бо саме робота вчителів школи створює систему роботи школи. Тут має бути організоване дистанційне навчання тощо.

понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Переваги й недоліки нового закону «Про освіту»

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект нового Закону України «Про освіту». Його метою є приведення законодавства про освіту у відповідність до існуючих економічних і соціальних реалій, створення передумов для зупинення деградації і поступового переходу до розвитку української освіти на засадах, притаманних розвиненим країнам сучасного світу. Про переваги та недоліки нового закону «Про освіту» розповідає професор, академік АН вищої школи України Володимир Бахрушин.
Чинний Закон України «Про освіту» був прийнятий ще Верховною Радою УРСР 23.05.1991 р. Незважаючи на те, що цей Закон містив низку прогресивних для свого часу норм, він був розрахований на реалізацію в умовах радянської планової і жорстко централізованої системи управління. Він неявно передбачав наявність органів влади, зокрема ЦК КПРС та ЦК КПУ, діяльність яких не регулюється Законами, а повноваження нічим не обмежені. Їх зникнення через декілька місяців після прийняття Закону разом з економічною кризою 1990-х рр. призвело до того, що система освіти позбавилася не тільки ідеологічного тиску, але і більшості інших механізмів зовнішнього контролю і почала все більше і більше ізолюватися від суспільства. Наслідком є те, що сьогодні вона значною мірою працює сама на себе, відірвана від потреб суспільства та економіки, сама ставить собі цілі і сама оцінює їх досягнення та ефективність своєї роботи.
Докладніше http://osvita.ua/school/52591/

субота, 22 жовтня 2016 р.

МОН просить знайомити дітей з народними святами

Міністерство освіти звернулось до регіональних управлінь освіти та керівників дошкільних навчальних закладів з проханням проведення роботи у дитячих садках по ознайомленню дітей з народними традиціями, святами та обрядами. Відповідний лист підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.
У Міносвіти зазначають, що нинішній етап розвитку українського суспільства гостро ставить проблему формування любові та поваги до рідної мови, народних звичаїв, традицій, свят, обрядів, символів та реліквій.
«Організація і систематичне проведення з вихованцями дошкільних навчальних закладів різноманітної за змістом, формами, методами і засобами освітньої роботи по ознайомленню дітей із народними святами позитивно позначається на розвитку інтелектуально-пізнавальної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, художньо-естетичної, фізичної сфер дитячої особистості та її креативності», - зазначають у МОН.
Ознайомлювати дітей зi святами та залучати їх до підготовки і святкувань міністерство рекомендує з дотриманням як усталених світських традицій, так і народних традиційних звичаїв, обрядів, доступних розумінню дітей і відтворенню ними в реальних та ігрових умовах.
Зокрема, МОН рекомендує дошкільним закладам проводити такі народні свята та окремі обряди відповідно до календарної сезонності: восени - Покрови, свято врожаю; взимку - Святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення; навесні - Великодні свята та різноманітні веснянки; влітку - зелені свята, Івана Купала, обжинки, Спаса тощо.
У Міносвіти зазначають, що виховання дітей на основі національної обрядовості зможе вирішити кілька виховних проблем: виховання любові до рідного краю, естетичне та моральне виховання дітей, а також сформувати громадянську свідомість.
«Завдання педагогів у роботі з сім’єю - робота з батьками щодо роз’яснення їм всієї важливості дотримання традицій і звичаїв на рівні сім’ї, залучення дитини до святкувань тощо. Дитина повинна знаходитися під постійним виховним впливом матеріальної та духовної культури свого народу», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Для вчителів англійської мови


Про методики викладання, що допоможуть впровадити зміни в початковій школі після оновлення програм та зробити процес навчання в 1 - 4 класах цікавішим, на сайті EdEra розказує модератор оновлення програм з Англійської мови Тетяна Бєляєва. Зараз на сайті EdEra можна знайти 6 відео з методичними рекомендаціями та цікавими порадами для вчителів Англійської мови.

Про синдром відмінника

Вони кращі в навчанні та спорті, золоті медалісти та переможці конкурсів. Саме їх ставлять у приклад іншим та кажуть: "Ось він молодець, а ти...". Тільки на перший погляд ця роль здається хорошою й про неї варто мріяти. Про всі "плюси" та "мінуси" відмінників 
Детальніше...

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Школи зобов"яжуть провести урок "Права людини"
Міністерством освіти затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. Зокрема, документом передбачено проведення всеукраїнського уроку «Права людини», який має відбутись 9 грудня http://osvita.ua/school/52483/

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Проект Закону "Про освіту": основні тези

Ключова проблема системи освіти в Україні – невідповідність її змісту і форм вимогам 21-го століття

Докладніша http://osvita.ua/school/reform/52432/

21 листопада – День Гідності та Свободи. 
Президент України підписав Указ

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи».
Указ спрямований на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей.
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

четвер, 6 жовтня 2016 р.

Для шкіл і ВНЗ затверджені Правила пожежної безпеки

Міністерством освіти і науки затверджено Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Правила розроблені з метою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці, виховання та пожежної безпеки у навчальних закладах.
Правила пожежної безпеки поширюватимуться на навчальні заклади всіх типів і форм власності, а також установи системи освіти України, що належать до сфери управління МОН.
Затверджені Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд, прилеглих до них територій, приміщень, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування навчальних закладів та установ системи освіти і є обов’язковими для виконання учнями, студентами, педагогічними, науково-педагогічними, технічними працівниками тощо.
Правилами визначено організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, вимоги пожежної безпеки до утримання території, будівель, приміщень та споруд, загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання, вимоги до утримання технічних засобів протипожежного захисту, а також порядок дій у разі виникнення пожежі.

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

"Освіта для дорослих" може увійти в освітню систему
За словами міністра, закон "Про освіту" дасть зелене світло для навчання впродовж життя
Україна не готова до 12-річної школи, - Співаковський
Перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти висловився проти переходу на 12-річну школу
І. Совсун: чи потрібна викладачам англійська?
МОН пропонує скасувати вимогу про обов'язковість англійської для доцентів і професорів
О. Співаковський: плюси і мінуси закону «Про освіту»
На засіданні експертної групи фракції БПП розглянули законопроекти про освіту і науку
Цього тижня Рада може розглянути освітні закони
У четвер український парламент має розглянути блок законопроектів з науки і освіти

середа, 21 вересня 2016 р.

МОН: Порядок проведення ДПА цього навчального року не зміниться

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом Міністерства у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», – розповів Юрій Кононенко.
Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) – 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І – ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика. «Для випускників тих закладів, де навчання відбувається мовою національних меншин або вивчається одна з мов національної меншини, випускники можуть пройти державну підсумкову атестацію з мови національної меншини за рішенням педагогічної ради навчального закладу та з урахуванням побажань батьків», – додав директор департаменту МОН України.
При цьому Юрій Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація – це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей. «Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу », – пояснив він.
У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.
Що стосується державної підсумкової атестації випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня), то вона розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО учні складатимуть з предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.
Крім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.

пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Конкурс "Соняшник-учитель"


Розпочато реєстрацію на безкоштовний і анонімний конкурс «Соняшник-учитель», який відбудеться 4 жовтня 2016 року в онлайн-режимі з 15:00 до 15:30.
З умовами реєстрації та участі у ньому можна ознайомитися на сайті Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» у розділі «Соняшник-учитель» за посиланням – http://gra-sonyashnyk.com.ua/teacher .

середа, 7 вересня 2016 р.

Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

 

Відповідно до абзацу дванадцятого пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі.
При заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педпрацівників, яке тривало не більше двох місяців, відповідно до п.73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.
Про механізм заміни та оплати праці вчителів за години заміщення тимчасово відсутніх вчителів виписано в спільному листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.08 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.08 № 02-5/465, згідно з яким керівники навчальних закладів, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до п.73 ( погодинно), чи п.68 (за тарифікацією) Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти залежно від термінів заміни.
В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму з свого предмету дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.
У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом всього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводив свої уроки з пропущеного предмету.
Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції.
Стосовно застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» слід зазначити, що пунктом 1 зазначеної постанови затверджено відповідні Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, а також утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.
Пунктом 12 Заходів передбачено тимчасове припинення встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників (крім лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою і професіоналів з вищою немедичною освітою та наукових працівників, що допущенні до медичної діяльності, молодших медичних сестер, соціальних робітників, вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, а також працівників вищих навчальних закладів, переміщених з району проведення антитерористичної операції).
Тобто пункт 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів: по-перше – поширюється лише на навчальні заклади та установи освіти, які утворені Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими органами державної влади та не має прямої дії стосовно комунальних навчальних закладів; по друге – не поширюється на вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів незалежно від їх форми власності.
Підпунктом 1 пункту 13 постанови № 65 рекомендовано органам місцевого самоврядування затвердити протягом місяця заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів з урахуванням затверджених цією постановою заходів.
При затвердженні органами місцевого самоврядування заходів для економного та раціонального використання бюджетних коштів, установами та закладами комунальної власності, що утворені відповідними органами місцевого самоврядування, відповідні органи освіти та профспілкові органи усіх рівнів Профспілки працівників освіти і науки України мали вжити всіх належних заходів для недопущення порушення трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти.
Відтак години заміщення, проведені вчителем за відсутніх колег як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом, мають оплачуватися з погодинного розрахунку, виходячи зі ставки заробітної плати вчителя, який замінює тимчасово відсутнього колегу. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження за тарифікацією у повному обсязі.
Управління соціально-економічного захисту

четвер, 1 вересня 2016 р.

З початком важливої, цікавої роботи!

Що ж, прощавай, літо!Залишаємо тебе з надією дочекатись знову...
Попереду осінь, яка кличе знов і знов на велике шкільне подвір"я учителів-садівників, яких чекають діти-квіти. 
Для кожного маленького школярика вони створять всі умови, щоб чарівна квітка знань проростала, розвивалась, наповнювалась та була неповторною  у великім шкільнім саду. Адже мають добрі серця і щодня їх часточку без шкодувань даруватимуть своїм вихованцям.
Дорогі колеги! Нехай першовересневий день буде днем легкого старту 2016-2017 навчального року та переросте у плідну співпрацю, творчі злети, перемоги. А нагородою у травні  хай буде величезний букет з Ваших, Вами виплеканих, "квітів".
Творчої свободи! Приємної роботи! Любові! Друзів-колег поряд! І тоді не зчуємось, як знову прийде літо. 

середа, 24 серпня 2016 р.

Наказом МОН України від 08. 07.2016 №813 внесено зміни до форм статистичної звітності загальноосвітнього навчального закладу ЗНЗ-1, 83-РВК та узагальненого звіту 76-РВК.
Наказ МОН України від 02.07.2012 № 766 зі змінами

неділя, 21 серпня 2016 р.

Акція до 1 вересня "Благодійність замість квітів

Приєднуйтесь до акції «Благодійність замість квітів» метою якої є зібрання коштів для онкохворих українських дітей.

 

Благодійний фонд «Таблеточки» та сайт «Розвиток дитини» запрошують школи та дитячі садки, а також вчителів та вихователів приєднатися до акції «Благодійність замість квітів», метою якої є зібрання коштів для онкохворих українських дітей, які потребують нашої допомоги.
В рамках проведення акції організатори пропонують батькам школярів та дошкільників замість придбання квітів на День знань передати ці кошти дітям, які потребують лікування, а замість квітів подарувати вчителю або вихователю дитячого садка спеціальний сертифікат про благодійну допомогу.
У той же час вчителям шкіл та вихователям дитячих садків пропонується відмовитись від звичних квіткових подарунків та повідомити про це своїм учням та їхнім батькам на своїй сторінці у соціальній мережі, на шкільному стенді або на сайті школи.
Щоби взяти участь в акції та проінформувати про це батьків, навчальні заклади, вчителі та вихователі можуть скористатися спеціально підготовленими матеріалами.
Пам’ятайте, що квіти досить швидко зав'януть, а благодійна допомога дозволить змінити життя не однієї дитини та її сім'ї на краще.
Організатори акції: Благодійний фонд «Таблеточки» та сайт «Розвиток дитини». Інформаційний партнер сайт «Освіта.ua». Всі зібрані кошти будуть направлені до Міжнародного благодійного фонду «Таблеточки».
Дізнатись більше про акцію, зробити благодійний внесок та роздрукувати сертифікат ви можете за посиланням: http://childdevelop.com.ua/charity/
Міжнародний благодійний фонд «Таблеточки» захищає інтереси дітей з онкологічними захворюваннями в Україні. Фонд заснований волонтерами у 2011 році. Фонд надає дітям паліативну та психологічну допомогу, допомагає батькам, розвиває донорський рух в Україні. Детальніше на сайті www.tabletochki.org
Сайт «Розвиток дитини» є інтернет-ресурсом, що створений задля допомоги батькам, вихователям та вчителям у навчанні дітей. Матеріали сайту мають як інформаційну, так і практичну складову. На сайті розміщуються статті, практичні та творчі завдання для дітей, а також інші матеріали для розвитку дитини.

Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи


У зв'язку зі змінами до навчальних програм на сайті МОН України опубліковано орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи
Змістом орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи є виявлення, вимірювання та оцінювання навчальних досягнень, які структуровані у навчальних програмах, за предметами.

четвер, 18 серпня 2016 р.

Гриневич презентувала 12-річну школу. Ще можна долучитися до її обговорення

Концепцію “Нової української школи” – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
“Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта”, – наголосила Лілія Гриневич.
Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті –  випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.
Формула “Нової української школи” складається з 8 базових компонентів:
1.      Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
2.      Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
3.      Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
4.      Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
5.      Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
6.      Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
7.      Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
8.      Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі “заняття з моралі”. Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.
Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.uaУ темі листа вказуйте “Обговорення Концепції”, у листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.
“Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, обєднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючиcь в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед”, – додала Лілія Гриневич.
З текстом концепції “Нової української школи” можна ознайомитись за посиланням.

 

четвер, 11 серпня 2016 р.

До нового навчального року
Нова програма з інформатики
Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)
Перелік навчальних програм з інформатики, рекомендованих МОН України, для реалізації варіативної складової навчальних планів у 2016/2017 навчальному році


 МОН оприлюднило оновлені програми для початкової школи
Затверджені Колегією МОН 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.
Учителі, батьки та усі охочі можуть ознайомитись з програмами за посиланням.
“За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня. Для нас було критично важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року. Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін”, - зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
У МОН повідомили, що на наступному тижні у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.

середа, 27 липня 2016 р.

Оплата індивідуальної роботи вчителя з хворими дітьми
У якому порядку здійснюється оплата праці вчителя загальноосвітньої школи за проведені години індивідуальної роботи з хворими дітьми, навчання яких відбувалося вдома?

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8 затверджено нове Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Цим наказом скасовано попереднє Положення, що було затверджене наказом від 20.12.2002 р. № 732.
Згідно з пунктом 6 Положення № 8 індивідуальна форма навчання може запроваджуватися зокрема для осіб, які за станом здоров’я (у тому числі особи з особливими освітніми потребами, з інвалідністю та ті, яким необхідно пройти медичне лікування в закладі охорони здоров’я більше одного місяця) не можуть відвідувати навчальний заклад.
Пунктом 1 розділу IV «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою навчання» Положення № 8 встановлено, що оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, у тому числі з використанням технологій дистанційної форми навчання, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів у сфері освіти.

Одним із таких актів є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102. Абзацом другим підпункту «в» пункту 28 Інструкції встановлено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам та помічникам вихователів у позашкільних та дитячих дошкільних закладах (групах) для дітей і підлітків, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I – II рівнів акредитації (класах, групах) для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, (в тому числі при індивідуальному навчанні таких дітей) підвищуються на 20 відсотків.

Продовження http://www.schoollife.org.ua/oplata-indyvidualnoyi-roboty-vchytelya-z-hvorymy-ditmy/

четвер, 24 березня 2016 р.

понеділок, 21 березня 2016 р.

Затверджено план заходів щодо вивчення англійської мови

До 2020 буде проведено перепідготовку учителів англійської мови в загальноосвітніх навчальних закладах


Затверджено план заходів щодо вивчення англійської мови
Кабінет Міністрів України ініціює проведення перепідготовки учителів англійської мови в загальноосвітніх навчальних закладах.«Для забезпечення якісного процесу викладання англійської мови як у загальноосвітніх навчальних закладах, так і вищих навчальних закладах, необхідне оновлення особистого складу вчителів/викладачів англійської мови як іноземної, що мають достатній рівень володіння англійської для викладання (рівень В2 і вище) та знайомі з сучасними методиками викладання англійської мови», —йдеться у повідомленні прес-служби МОН України.
Детальніше http://pedrada.com.ua/

вівторок, 9 лютого 2016 р.

Інформатика

Інформатика. Нова програма

Міністерством освіти і науки затверджено програму з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчали інформатику в 2-4 класах. Відповідний наказ МОН від 02.02.2016 року №73 "Про затвердження навчальної програми з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (які вивчали інформатику в 2-4 класах) підписано першим заступником міністра Інною Совсун. 
Порівняльна таблиця


середа, 20 січня 2016 р.

МОН України надало розяснення  щодо видачі документів про освіту учнів, які закінчили 9 клас основної школи. У розясненні сказано, що цей процес регулюється наказом МОН України "Про затвердження порядку проведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу" від 15.07.2015 № 762
http://pedrada.com.ua/news/gruppy/zakonodavstvo/rozjasnennja_shhodo_vidachi_dokumentiv_pro_osvitu_uchniv_jaki_zakinchili_9-jj_klas_shkoli/