середа, 24 серпня 2016 р.

Наказом МОН України від 08. 07.2016 №813 внесено зміни до форм статистичної звітності загальноосвітнього навчального закладу ЗНЗ-1, 83-РВК та узагальненого звіту 76-РВК.
Наказ МОН України від 02.07.2012 № 766 зі змінами

неділя, 21 серпня 2016 р.

Акція до 1 вересня "Благодійність замість квітів

Приєднуйтесь до акції «Благодійність замість квітів» метою якої є зібрання коштів для онкохворих українських дітей.

 

Благодійний фонд «Таблеточки» та сайт «Розвиток дитини» запрошують школи та дитячі садки, а також вчителів та вихователів приєднатися до акції «Благодійність замість квітів», метою якої є зібрання коштів для онкохворих українських дітей, які потребують нашої допомоги.
В рамках проведення акції організатори пропонують батькам школярів та дошкільників замість придбання квітів на День знань передати ці кошти дітям, які потребують лікування, а замість квітів подарувати вчителю або вихователю дитячого садка спеціальний сертифікат про благодійну допомогу.
У той же час вчителям шкіл та вихователям дитячих садків пропонується відмовитись від звичних квіткових подарунків та повідомити про це своїм учням та їхнім батькам на своїй сторінці у соціальній мережі, на шкільному стенді або на сайті школи.
Щоби взяти участь в акції та проінформувати про це батьків, навчальні заклади, вчителі та вихователі можуть скористатися спеціально підготовленими матеріалами.
Пам’ятайте, що квіти досить швидко зав'януть, а благодійна допомога дозволить змінити життя не однієї дитини та її сім'ї на краще.
Організатори акції: Благодійний фонд «Таблеточки» та сайт «Розвиток дитини». Інформаційний партнер сайт «Освіта.ua». Всі зібрані кошти будуть направлені до Міжнародного благодійного фонду «Таблеточки».
Дізнатись більше про акцію, зробити благодійний внесок та роздрукувати сертифікат ви можете за посиланням: http://childdevelop.com.ua/charity/
Міжнародний благодійний фонд «Таблеточки» захищає інтереси дітей з онкологічними захворюваннями в Україні. Фонд заснований волонтерами у 2011 році. Фонд надає дітям паліативну та психологічну допомогу, допомагає батькам, розвиває донорський рух в Україні. Детальніше на сайті www.tabletochki.org
Сайт «Розвиток дитини» є інтернет-ресурсом, що створений задля допомоги батькам, вихователям та вчителям у навчанні дітей. Матеріали сайту мають як інформаційну, так і практичну складову. На сайті розміщуються статті, практичні та творчі завдання для дітей, а також інші матеріали для розвитку дитини.

Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи


У зв'язку зі змінами до навчальних програм на сайті МОН України опубліковано орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи
Змістом орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи є виявлення, вимірювання та оцінювання навчальних досягнень, які структуровані у навчальних програмах, за предметами.

четвер, 18 серпня 2016 р.

Гриневич презентувала 12-річну школу. Ще можна долучитися до її обговорення

Концепцію “Нової української школи” – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
“Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта”, – наголосила Лілія Гриневич.
Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті –  випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.
Формула “Нової української школи” складається з 8 базових компонентів:
1.      Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
2.      Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
3.      Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
4.      Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
5.      Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
6.      Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
7.      Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
8.      Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі “заняття з моралі”. Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.
Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.uaУ темі листа вказуйте “Обговорення Концепції”, у листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.
“Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, обєднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючиcь в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед”, – додала Лілія Гриневич.
З текстом концепції “Нової української школи” можна ознайомитись за посиланням.

 

четвер, 11 серпня 2016 р.

До нового навчального року
Нова програма з інформатики
Навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти)
Перелік навчальних програм з інформатики, рекомендованих МОН України, для реалізації варіативної складової навчальних планів у 2016/2017 навчальному році


 МОН оприлюднило оновлені програми для початкової школи
Затверджені Колегією МОН 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.
Учителі, батьки та усі охочі можуть ознайомитись з програмами за посиланням.
“За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня. Для нас було критично важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року. Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін”, - зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
У МОН повідомили, що на наступному тижні у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.